Image Hosted by ImageShack.us

Sekcja Sztuki Współczesnej Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego Home    -   Forum   -   Księga Gości   -   Kontakt
  O nas |Działalność |Realizacje |Projekty |Nasze pisanie |Wywiady  
   

Image Hosted by ImageShack.us

 
     
 
- Absolwenci
- Galeria
- Linki
   
 
  Nowości  
 

Rozpoczął się rok akademicki 2007/2008. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się zrobić coś ciekawego. Zapraszamy !!

 
  O nas  
 

Sekcja Sztuki Współczesnej (www.art2day.uni.lodz.pl) powstała z inicjatywy studentów historii sztuki, którzy zgłosili się do mnie w 2003 roku z propozycją stworzenia możliwości podjęcia działalności szerszej, niż przewidziane było w programie nauczania. Początkowo działalność Sekcji ograniczała się do spotkań, na których wygłaszane były przez uczestników referaty połączone na ogół z żywą dyskusją. Wybór problematyki poruszanej w trakcie spotkań związany był zazwyczaj z indywidualnymi zainteresowaniami prelegentów lub zagadnieniami związanymi z praca naukową (stypendiami, przygotowaniami do magisterium itp.)

Od 2005 roku Sekcja zajęła się również organizowaniem wystaw. Pierwsza miała miejsce w maju 2005 roku w siedzibie Katedry Historii Sztuki w Pałacu Biedermanna w Łodzi. Prezentowane były plakaty studentów łódzkich szkół wyższych kształcących w zakresie artystycznym. Na drugiej zatytułowanej „Wyłowieni z sieci” www.wylowieni.prv.pl zaprezentowane zostały fotografie internautów. Ponadto od 2005 roku na stronie internetowej Sekcji studenci zamieszczać mogą pisane przez siebie artykuły, recenzje wystaw, oraz inne teksty o problematyce związanej z współczesną sztuką i kulturą. Rozwija się również dział absolwenta, gdzie znaleźć można informacje o aktualnej sytuacji zawodowej osób, które ukończyły naszą Katedrę i zajmują się sztuką współczesną.

W najbliższym czasie planujemy poszerzyć działalność Sekcji o spotkania z łódzkimi artystami oraz pracownikami galerii i muzeów. Planujemy również otworzyć nowy dział „Wywiady”, w którym umieszczane byłyby rozmowy przeprowadzane przez studentów naszego kierunku, którzy wybrali specjalizację z krytyki artystycznej z artystami, krytykami i historykami sztuki. Mamy nadzieję, że z czasem stanie się on rodzajem forum młodych krytyków.

Sekcja jest organizacją typowo studencką, której celem jest umożliwienie jej członkom i osobom studiującym na naszym kierunku, podjęcie działań o charakterze krytycznym i kuratorskim już w czasie wczesnych lat studiów. Dlatego z przyjemnością obserwuję jak wielu naszych „sekcjonistów” podjęło współpracę z różnymi galeriami przy organizacji wystaw, z pismami o sztuce, w których publikują swoje teksty, a także z innymi portalami internetowymi zajmującymi się problematyką artystyczną.

 

                                                                      Opiekunka Sekcji Sztuki Współczesnej

                                                                                   dr Paulina Sztabińska

 


Image Hosted by ImageShack.us opiekunka: dr Paulina Sztabińska

Image Hosted by ImageShack.us przewodnicząca: Katarzyna Jeżowska

Image Hosted by ImageShack.us sekretarz: Adelina Frydel

Image Hosted by ImageShack.us webmaster: Paulina Bocianowska

Image Hosted by ImageShack.us public relations: Ewa Bromberkowska

Image Hosted by ImageShack.us Klaudia Kasińska

Image Hosted by ImageShack.us Radosław Kosiada

Image Hosted by ImageShack.us Magdalena Maciaszczyk

Image Hosted by ImageShack.us Neli Simova

Image Hosted by ImageShack.us Katarzyna Tomczak

Image Hosted by ImageShack.us Katarzyna Tymiec

 Image Hosted by ImageShack.us  Ewa Wierzbowska

 

     
 
 
 
 
O nas | Działalność | Realizacje | Projekty | Nasze pisanie | Wywiady
Copyright 2006 ®SSW    Home    -   Forum   -   Księga Gości   -   Kontakt   Template by Finerdesign.com
 

webadmin > Paulina Bocianowska > art2day@op.pl > 4850387